Tepelná čerpadla s dotací pro všechny

Tepelná čerpadla s dotací pro všechny

Poslední kotlíkové dotace na staré neekologické kotle. S námi je stihnete.

Kotlíkové dotace na výměnu starých neekologických zdrojů vytápění (kotle na tuhá paliva I. a II. emisní třídy) jsou tu s námi už 10 let a blíží se ke svému konci. Od září příštího roku vstupuje v platnost novela Zákona o ochraně ovzduší, která provoz těchto zařízení zakazuje pod pokutou 50 000 Kč. Proto jsme pro vás připravili výhodné cenové balíčky tepelných čerpadel včetně montáže a pomoci s vyřízením dotace.

Příjem žádostí bude na krajských úřadech zahájen v lednu 2022. Dotaci je však možné uplatnit i zpětně, tedy na zdroje vyměněné po 1. 1. 2021. Nově kotlíkové dotace podporují i výměny kotlů v bytových domech a trvale obývaných chatách a chalupách.

Kotlíkové dotace se soustředí na nízkopříjmové domácnosti (včetně seniorů), které mohou získat až 95% úhradu nákladů. To u tepelného čerpadla představuje částku 130 000 Kč. Když k tomu přidáte extra slevu Daikin ve výši až 35 %, můžete tepelné čerpadlo zakoupit od 50 000 Kč! To je cena srovnatelná s pořízením jiných zdrojů tepla.

Podaná kotlíková dotace vás navíc může ochránit před zmiňovanou pokutou. Pokud tedy ještě máte třeba starý kotel na uhlí, ať už na chatě nebo doma, určitě není nad čím váhat. Nízkopříjmová skupina je v dotačním programu definována tak, že na tuto dotaci dosáhne prakticky každý.

Ostatní domácnosti mohou žádat o dotaci na výměnu zdroje tepla také, z programu Nová zelená úsporám (sice jen s maximálně 50% podporou, ale s možností získat bonusy za další opatření).